Aktuális programok:

ez mind van nálunk:

- három étterem (wifivel),
- szálláslehetőségek,
- benzinkút (LPG is),
- háziorvos,
- fogorvos,
- gyógyszertár,
- négy élelmiszerbolt,
- két műszaki bolt,
- posta központ,
- két ATM,
- két játszótér,
- múzeumok (Csillagvár, Tájház),
- téglagyár (Wienerberger),
- Dél-Balaton Mezőgazdasági Zrt.,
- vízpalackozó üzem (Garai),
- sörgyártó üzem (Sörművek),
- autószerelő (gumi is),
- METRO raktár,
- a környék legszebb vasútállomása,
- iskola, óvoda,
- Művelődési Ház,
- futballpálya, teniszpálya,
- kiváló mobiltérerők (3G, 4G),
- térfigyelő kamerarendszer...

Statisztika:

JoomlaWatch Stats 1.2.8b by Matej Koval

Országok

51.9%HUNGARY HUNGARY
25.8%UNITED STATES UNITED STATES
8.2%CHINA CHINA
4.2%GERMANY GERMANY
2.8%AUSTRALIA AUSTRALIA
1.8%UNITED KINGDOM UNITED KINGDOM
0.9%NETHERLANDS NETHERLANDS
0.8%SWITZERLAND SWITZERLAND
0.7%AUSTRIA AUSTRIA
0.5%CZECH REPUBLIC CZECH REPUBLIC

Látogatók

Ma:  12
Tegnap:  34
Ezen a héten:  222
A múlt héten:  300
Ebben a hónapban:  176
A múlt hónapban:  1378
Összesen:  24463


KÖZADATKERESŐ

Köszöntö PDF Nyomtat Email
SatartlapGoogle bookmarkTwitterFacebook

„ …. Rétek, legelők, berkek, szigetek embernyi zsombékjai közt
meg- megvillanó Zala, a hegyről a Balaton-vég, e Helikon,
ahol újra látom, amint Festetics gróf a költő Berzsenyi előtt meghajol.
Ennél tündéribb tájat még nem látott szemem, ez az én tengerem.
Benne tükröződik arcom, s arcomon őseim reményei…… „

(részlet az „Erdők erdeje” – című versből)

Ezen csodálatos sorokkal vall Simon Ottó, a 2007-ben elhunyt költő-tanár szülőfalujáról, szeretett lakóhelyünkről, Balatonszentgyörgyről.

Számunkra nem térkép e balatoni táj, hanem otthonunk, hazánk, lelkünk legbelső, legféltettebb szeglete. Községünk régmúltba vesző történetét római és népvándorlás-kori leletek bizonyítják. Mai nevével 1722-ben alakult községgé.

Műemlék múzeumunk a romantikus Csillagvár, az egykori földbirtokos Festetics család vadászlakja, tarka néprajzi gyűjteményével és történelmi hangulatú környezetével tartalmas szabadidő eltöltésre hívogat. Elnevezését külső csillag alakjáról kapta, ami építészeti ritkaság, egyedülálló Magyarországon. A várban számos filmet is forgattak. Ha a vadászlak kifejezés megragadta „Diána Istennőnek” hódolók fantáziáját, nem kell továbbmenniük. A közeli környék kiváló vadászterületekkel és trófeák százaival büszkélkedhet, felejthetetlen élményeket tartogatva HUNOR kései ivadékai számára.

Bár nem tartozunk a „strandos” balatoni települések közé, a 800 méteres partszakaszunk, amely a Zala torkolatától keletre húzódik, igazi vadregényes horgászparadicsom és a balatoni halak leggazdagabb, legsokszínűbb bölcsője.

Az elmúlt években jelentős fejlődésnek indult községünk, amelynek eredményei a már megújult, illetve a közeljövőben megújuló intézményekben, korszerűsített, vagy újonnan épülő infrastruktúrában öltenek testet.

Nyilvánvaló, hogy falunk kedvező fekvése az enyhe dél-nyugati lejtéssel, továbbá az előnyös közlekedési kapcsolatrendszer vonzóvá teszi az új lakóhelyre vágyók és különböző profilú vállalkozások számára egyaránt.

Balatonszentgyörgy napjainkban 1708 lakost számlál, a hozzá tartozó Battyánpusztával együtt.

A községi egyesületek sokszínű, minden korosztály számára érdemes és izgalmas lehetőségeket biztosítanak az egyéni érdeklődési körök kielégítésére, a személyes képességek fejlesztésére, megmutatására.

Balatonszentgyörgy lakói tisztelettel és befogadó szeretettel fordulnak minden jószándékkal érkező vendég felé. A Balaton-parti nyüzsgésből elvágyódókat falunk minden kényelme és csendes nyugalma várja. Az elmúlt évtizedek a tanúi, hogy akár magyarként, akár bármely idegen nemzet fiaként sok letelepedő család talált itt magának nemcsak házat, hanem hazát is.

Legyen ránk kíváncsi! Balatonszentgyörgy várja Önt!

 


 

Programként ajánljuk még:

- a balatonberényi naturista kempinget és strandot (természetesen csak nyáron),

- a keszthelyi Festetics-kastélyt (és a város egyéb látnivalóit),

- a három híres gyógyfürdőt: Hévízt, Kehidakustányt és Zalakarost.